Úspešní aj v celoslovenskom kole SOČ

V dňoch 24.-27. príla 2012 sa na Hotelovej akadémii Ľudovíta Wintera v Piešťanoch uskutočnil 34. ročník celoslovenského kola Stredoškolskej odbornej činnosti. Zúčastnili sme sa ho aj my, žiačky Gymnázia Andreja Sládkoviča v Krupine. Na prehliadke prác sa nás zúčastnilo takmer 300 žiakov z celého Slovenska. Všetci tí, ktorí sa prebojovali z krajských kôl až do celoslovenského kola. To sa organizuje každoročne vždy v inom kúte Slovenska. Súťažilo sa v 17 odboroch, kde v každom sa odprezentovalo 16 postupových súťažných prác z krajských kôl. Napriek veľkej konkurencií sa nám podarilo presadiť. Moja práca získala 2. miesto v odbore Problematika voľného času a Kristína Bučíková v odbore Zdravotníctvo sa umiestnila na 4. mieste. Aj keď všetci účastníci tam išli s malou túžbou umiestniť sa na stupni víťazov, nevládla medzi nami žiadna rivalita. Našim úspechom už bolo to, že sa nám podarilo dostať na celoslovenské kolo. Prežili sme skutočne tri úžasné dni, o ktorých sme ani nepredpokladali, že nám dajú tak veľa. Že stretneme toľko zaujímavých ľudí, a že nás to obohatí o mnoho nových pekných zážitkov a skúseností. Naša veľká vďaka patrí našej vyučujúcej Ivete Slobodovej, ktorá bola našou konzultantkou. A aj vďaka jej odbornej pomoci a radám sa nám podarilo dosiahnuť náš úspech. Ďakujeme jej za to.

Margaréta Pavlovová, 3.A GAS Krupina