Odhalenie busty – významný deň v živote školy

V piatok 30. novembra, sa zapíše medzi významné dni v živote Gymnázia A. Sládkoviča v Krupine. Škola, ktorá nesie v názve meno svojho rodáka, romantického básnika Andreja Sládkoviča, mu vzdala v tento deň hold odhalením busty na nádvorí školy. Busta je dielom riaditeľa Kultúrneho centra v Krupine Jána Aľakšu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na slávnostné odhalenie sochy prijali pozvanie vzácni hostia – delegácia francúzskeho veľvyslanectva na Slovensku vedená Jeho excelenciou pánom veľvyslancom Henrym Cunym a kultúrnym atašé J. Bortuzzom, zástupca oddelenia vzdelávania a ľudských zdrojov BBSK Ján Čomaj, primátor mesta Krupina Ing. Radoslav Vazan. Po slávnostnom akte nasledovala akadémia, v ktorej sa striedali ľúbozvučné verše A. Sládkoviča so spevom a tancom v podaní študentov školy.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Francúzsky veľvyslanec sa stretol na besede so žiakmi školy, ktorí sa učia francúzsky jazyk. Ocenil ich dobré komunikačné schopnosti a záujem o dianie doma i vo svete. Vyslovil želanie, aby absolventi školy našli svoje uplatnenie v slovenskej ekonomike, možno aj vo francúzskych podnikoch, ktoré majú svoje sídlo na Slovensku a svojou prácou prispeli k posilneniu Európskej únie.

Mgr. E. Illanitzová