Sládkovič

0.ročník súťažnej prehliadky v literárnej tvorbe a prednese poézie a prózy

Gymnázium Andreja Sládkoviča v Krupine, v spolupráci s Mestom Krupina.

vyhlasuje

0.ročník súťažnej prehliadky v literárnej tvorbe a prednese poézie a prózy.

Rodný môj kraj

Poslanie súťaže:

Pripomenúť si život a tvorbu literátov, ktorí sa v Krupine narodili alebo pôsobili. Napomáhať rozvoju tvorivého a interpretačného talentu mládeže základných a stredných škôl všetkých typov. Podporiť amatérskych recitátorov a autorov, milovníkov krásnej literatúry z radov dospelých.  Posilňovať vzťah k rodnému kraju, k regiónu.

Zameranie súťaže: Súťaž je  zameraná na vlastnú tvorbu a prednes diel starších i súčasných slovenských autorov s témou domova a vzťahu k rodnému kraj.

Termín:

Vyhodnotenie súťaže vo vlastnej tvorbe a súťaž v prednese poézie a prózy sa uskutoční dňa 3. mája 2024 od 10.00 hodv obradnej sieni Mestského úradu Krupina. Kategórie:

1. kategória žiaci 2. stupňa základných škôl: vlastná tvorba, prednes poézie a prózy
  2. kategória študenti stredných škôl: vlastná tvorba, prednes poézie a prózy.

III. kategória dospelí: vlastná tvorba, prednes  poézie a prózy.

Podmienky súťaže:

1. Literárna tvorba.
  • Súťaže sa môže zúčastniť každý autor, ktorý zašle maximálne 2 básne alebo 1 prozaický útvar v rozsahu najviac 5 strán.
  • Na každú prácu uveďte meno, vek, bydlisko autora, ročník, adresu školy a kontaktné tel. číslo/e-mail.
  • Súťažné práce je potrebné zaslať v elektronickej podobe na e-mail: gaska@gymsladka.sk, v predmete správy uveďte „rodný môj kraj_súťaž“.
  • Prihlásené práce nesmú byť dovtedy nikde publikované. Práce nevraciame.
  • K súťažným prácam prosíme zaslať súhlas so spracovaním osobných údajov a informovanosť dotknutej osoby potvrdený autorom nad 15 rokov, resp. zákonným zástupcom autora do 15 rokov. (Príloha č. 1).
  • Uzávierka súťaže: 14. apríl 2024
  • Vyhodnotenie súťaže: Všetci súťažiaci budú oboznámení s výsledkami súťaže a oceneným autorom pošleme osobitné pozvánky na slávnostné vyhodnotenie súťaže.