17. ročník basketbalového maratónu

Telocvičňa Gymnázia Andreja Sládkoviča v Krupine bola v sobotu 1. marca 2014 miestom už tradičnej športovej akcie, ktorá sa v tomto období každoročne usporadúva. Uskutočnil sa už 17-ty ročník dvanásťhodinového basketbalového maratónu súčasných aj bývalých žiakov Gymnázia Andreja Sládkoviča a Obchodnej akadémie v Krupine. Jeho začiatok sa síce posunul o 10 minút, kvôli príchodu dochádzajúcich žiakov, ale hralo sa „poctivých“ dvanásť hodín. Modrí sa od samého začiatku pustili s veľkým zápalom do obhajoby minuloročného víťazstva. Ich náskok postupne narastal miestami až na 90 bodov. Po deviatych hodinách bol stav skóre 850:774 pre modrých. Najdôležitejšie veci sa však diali počas desiatej a jedenástej hodiny, kedy bieli otočili výsledok a po desiatej hodine už viedli 898:894. Tento náskok ešte zvýšili a napokon zvíťazili 1128:1050. V celkovej histórii týchto basketbalových maratónov je to po druhý krát, čo obe družstvá prekonali 1000 bodovú hranicu.

Výsledok však v tomto prípade nie je až taký dôležitý, veď išlo o priateľské stretnutie nielen na palubovke, ale aj na lavičkách pri rozhovoroch, keď sa spomínalo na školské roky na gymnáziu či obchodnej akadémii.

Z hráčov, ktorým sa najviac darilo, je treba spomenúť za bielych – Praženica – 64, Ďurovkin – 61, Lapin – 60, Bellák 51, za mladých najviac košov dali Dunko – 62, Ľupták – 57, Maslík – 50, Matejčík – 49, Sopko – 40 za modrých.

Najstarším účastníkom bol opäť Mgr. Hecl – 2 koše, p. Kľučka – 2 koše. Zapojili sa však aj pedagógovia školy – p. Balko – 2, p. Sýkora – 1, p. Slosiarik – 2 koše.

Organizátori mohli byť na záver spokojní, lebo sa nikto vážnejšie nezranil a všetci, ktorí prišli si do chuti zahrali. Využili príležitosť stretnúť sa s bývalými spolužiakmi, učiteľmi. Porozprávať sa, ale i pozrieť si priestory oboch škôl. Už teraz sa všetci tešia na budúci v poradí 18-ty ročník basketbalového maratónu.

Mgr. Viliam Sýkora