23. marec – Svetový meteorologický deň

23.3.2022 sa žiaci 1. a 2. ročníka zúčastnili exkurzie vo Zvolene. Navštívili sme Technickú univerzitu, kde nám doprovod robili pán docent Halaj a pán docent Střelci. Dozvedeli sme sa základné informácie o počasí a navštívili sme ich meteostanicu. My máme v škole len malú digitálnu meteostanicu. Vo Zvolene sme mali možnosť vidieť rozmiestnenie meteorologických prístrojov aj v meteorologickej záhradke.  Každý si na mobile našiel stránku, na ktorej sme sledovali 43 meteostaníc na celom Slovensku. Sledovali sme teplotu vzduchu, zrážky, globálne otepľovanie, vlhkosť vzduchu, rýchlosť vetra a  intenzitu zrážok.
Potom sme sa presunuli do virtuálneho lesa. Nasadili sme si špeciálne okuliare a sledovali sme ako kráčame lesom. Mohli sme vidieť do vnútra stromov, výrub stromov a tiež vnímať zvuky lesa.

1 (1)