Basketbalový maratón 2010

Jednou z akcií, ktoré už neodmysliteľne patria ku Gymnáziu A. Sládkoviča a Obchodnej akadémii v Krupine, je basketbalový maratón súčasných a bývalých žiakov školy. Každoročne sa uskutočňuje v prvej polovici mesiaca marca. Tohtoročný 13. ročník bol v sobotu 6. marca. Počas 12-tich hodín sa na palubovke aj v tomto roku vystriedalo viac ako 70 hráčov. Od samého začiatku mali „navrch“ súčasní študenti posilnení ešte o tých, ktorí pred štyrmi rokmi sedeli v laviciach oboch škôl. Vytvorili si dostatočný náskok, ktorý sa im potom v ďalších hodinách podarilo udržať. A tak mohla konečne padnúť magická „1000“. Ukazovateľ skóre pri záverečnom hvizde udával stav 1056 : 818. Súčasným študentom sa tak podarilo znížiť pomer víťazstiev na 8:4 keď v 5. ročníku maratón skončil remízou.

Najlepšími strelcami boli v drese modrých Murín, Ďurovkin, Praženica, Maslík, Paulíny, Krčmárik a v drese bielych Dunko, Lapin, Polievka, Pavlenda, Mackov, Štupický.

Najstaršími účastníkmi boli p. Marian Hecl, Jozef Kľučka a Miro Moťovský. Svojou účasťou a košmi v drese bývalých podporili maratón aj jeho súčasní pedagógovia – Sýkora, Slosiarik a Balko. Celú akciu veľmi dobre pripravili učitelia kabinetu telesnej výchovy – p. Tomusová a p. Tomus v spolupráci so žiackou školskou radou. Bolo postarané aj o občerstvenie a priateľská atmosféra prevládala až do samého konca. Všetci odchádzali s pocitom príjemného športového zážitku.

Mgr. Monika Strehárová