Maturity sa začali

Maturitná skúška pre štvrtákov a oktávanov Gymnázia A. Sládkoviča v Krupine, ale aj štvrtákov Obchodnej akadémie v Krupine sa začala písomnou časťou. Najskôr v utorok 53 gymnazistov a 34 žiakov obchodnej akadémie čakali testy zo slovenského jazyka a literatúry a ešte v ten deň poobede písali maturitnú písomku. Jej tému si mohli vybrať zo 4 možností zadaných ministerstvom školstva. V stredu si to celé zopakovali avšak v cudzom jazyku, ktorý je v súčasnom modeli maturitnej skúšky povinný predmet. Z anglického jazyka maturovali 77 maturanti a 10 si ich vybralo jazyk nemecký. Vo štvrtok ešte niektorých čakala matematika, ktorí si ju zvolili ako maturitný predmet. Na gymnáziu tak urobilo 21 študentov a na obchodnej akadémii 5. Vo štvrtok však už začali aj praktické maturity z odborných predmetov žiakom obchodnej akadémie. Riešili príklad z účtovníctva a tiež ich čakali zadania z administratívy a korešpondencie. Po tomto náročnom týždni si trochu vydýchnu, ale zas sa budú musieť pripraviť na ústnu časť maturitných skúšok a tá sa začne 17. mája a všetci veríme, že v tom týždni aj úspešne zavŕšia štúdium na našich školách.

Mgr. Ján Slosiarik