Deň študentstva

V piatok štrnásteho novembra sme my, študenti gymnázia a obchodnej akadémie spolu s našimi pánmi profesormi slávili Deň študentstva. O čosi skôr, keďže tento deň si pripomíname sedemnásteho novembra.

Hneď od rána bolo postarané o zaujímavý program. Otvorili ho členovia študentskej rady, ktorí nám pripomenuli prečo vlastne tento deň slávime. Nie je to totiž pre nič za nič, ako by si niekto myslel, ale súvisí s rokom 1939, keď to študenti s presadzovaním vlastného názoru nemali také ľahké ako my teraz. A prečo práve 17. november? Ten zas súvisí s pamätným dňom z roku 1989. Po nich sa nám pár slovami prihovoril pán riaditeľ Slosiarik. Nasledovalo vyhodnotenie ankety o profesoroch s prívlastkom „naj“. Pani profesorka Slobodová má najkrajší úsmev a je najsympatickejšia, najvtipnejší profesor je pán profesor Hromadík, profesor s najlepším výkladom je pán profesor Vereš a pani profesorka Fedešová má najlepší prístup k žiakom. Po vyhodnotení sme sa rozdelili do skupín. Niektorí sa ponáhľali na zaujímavú besedu s vedením školy, kde sa dozvedeli najnovšie správy o škole, či už o jej problémoch alebo aktivitách. Neskôr prebehla beseda so Serdalom Addakom, s ktorým sme sa na chvíľu preniesli do Turecka prostredníctvom jeho úvodnej recitácie a neskôr diskusiou medzi ním a študentmi. S jazykovými barierami nám pomohla pani profesorka Ďuricová. Oboch besied sa zúčastnili študenti z 1.A, 1.B, 2.G, 1.OA a sexty. Tí športovejšie naladení si zahrali volejbal a futbal pri ktorých vládla súťaživá a hlavne dobrá nálada. Vo volejbale súťažilo sedem družstiev pod dohľadom pána profesora Sýkoru. Ako prvé sa umiestnilo družstvo z 2.G, druhé miesto obsadili študenti 3.OA, 3.G spolu so septimou a tretí skončili športovci z 2.OA. Pán profesor Tomus dohliadal na šesť družstiev vo futbale. Futbalové zápasy vyhrali študenti zo septimy, druhá skončila sexta a štvrtá kvarta. Študenti zo sekundy a tercie sa podujali riešiť kvíz, ktorý obsahoval desať tém. Všetci ho zvládli úspešne a vynaliezavo, niekedy s pomocou pani profesorky Mackovej a Plichtovej. V triede 3.G mali možnosť študenti septimy, 3.G a 3.OA pozerať film „KOLJA“. Film sa pozeral pod dozorom pána profesora Vereša a každého veľmi zaujal.
Celý deň sme zvládli úspešne s novými poznatkami a zážitkami a sme radi, že dobrý zvyk slávenia tohto dňa zostal a budeme radi ak by pokračoval aj naďalej.

Martina Valentová 1.B