UEP 1

Ekonómia na gymnáziu

Žiaci 3. ročníka, ktorí v danom školskom roku absolvovali program aplikovaná ekonómia, mali možnosť popri vedeniu študentskej firmy študovať ekonómiu a využívať interaktívnu online učebnicu ekonómie a podnikania. Štúdium ekonómie využili prevažne žiaci, ktorí po skončení gymnázia plánujú pokračovať v štúdiu ekonomických vied. V októbri absolvovali vstupný a v júni výstupný online test ekonomických vedomostí. Riešenie testu bolo náročné, vyžadovalo od žiakov vedomosti v oblasti základov ekonómie, manažmentu a podnikania. Žiaci, ktorí dosiahli úspešnosť vyššiu ako 75 %, získali certifikát, ktorý im zvýši pravdepodobnosť pri prijatí na vysokoškolské štúdium ekonomických smerov. Úspešné boli žiačky Janka Cibuľová, Lucka Čiaková, Ninka Matušovová, Natália Remiarová a Lea Žabková. Certifikát o absolvovaní aplikovanej ekonómie zároveň získali všetci tretiaci, ktorí sa aktívne podieľali na podnikaní študentskej firmy Eco&You. Všetkým srdečne blahoželám.

Ing. Mária Šumichrastová, učiteľka APE

Certifikát aplikovaná ekonómia

Certifikát učebnice ekonómie a podnikania

UEP 1