288464233_10217033207022205_6104176039725973220_n

Žiačka Gymnázia Andreja Sládkoviča Krupina uspela v súťaži Veľvyslanectvo mladých 2022

„Výborné projekty a výborná, sebavedomá angličtina. Tak sa od prezentovali všetci súťažiaci na 12. ročníku Veľvyslanectva mladých, ktorý sa (včera) pred týždňom konal v Bratislave. Záštitu nad už renomovaným podujatím Slovenky prevzali Boris Kollár, predseda NR SR a Zuzana Aufrichtová, starostka mestskej časti Bratislava- Staré Mesto.“

www.velvyslanec-mladych.sk

Dňa 16.6.2022 sa v zasadacej miestnosti spoločnosti APORES, Dr. Vl. Clementisa 10, Bratislava, konalo finále celoslovenského projektu Veľvyslanectvo mladých. V kategórii STREDNÉ ŠKOLY bolo odbornou porotou vybraných sedem projektov, ktoré  prezentovali súťažiaci,  stredoškoláci.

Tak ako uviedla porota vo svojom hodnotení, všetky  projekty boli veľmi kvalitné. Hodnotil sa nápad, idea projektu, vypracovanie projektu, realizovateľnosť, prezentovanie projektu a  komunikácia súťažiaceho s porotou, ktorú musel súťažiaci zvládnuť v anglickom jazyku. V silnej konkurencii nápadov mladých  ľudí, uspela  žiačka GAS Krupina Natália Špurnajová, na  3. mieste. Porotu zaujala a zabodovala svojou  perfektnou angličtinou a prezentáciou projektu s názvom „ Mapa tradícií.“  Hlavnou myšlienkou jej projektu bolo zozbieranie podkladov činností ľudí v regióne nášho okresu, ako sú tradičné  remeslá, záujmové aktivity, záľuby ľudí, ktorí niečo tvoria vo svojom voľnom čase. Z týchto  podkladov, potom spoločne so svojimi spolužiakmi vytvorili „Mapu tradícií“, ktorá sa  dá ďalej využívať v regionálnych cestovných kanceláriách. Som veľmi rada, že  naša škola  hneď pri našej prvej účasti v  silnej konkurencii celoslovenskej súťaži uspela. Blahoželám našej  žiačke  Natálii Špurnajovej k úspechu a ďakujem za reprezentáciu GAS Krupina, nášho mesta regiónu a nášho zriaďovateľa BBSK.

Mgr. Anna Borbuliaková, riaditeľka

Veľvyslanectvo mladých 2022