EO_nove-logo

Ekonomická olympiáda

Žiaci tretieho a štvrtého ročníka sa v decembri 2021 zapojili do online testovania vedomostí v celoslovenskej súťaži Ekonomická olympiáda. Otázky do súťaže a koncepciu Ekonomickej olympiády spoluvytvárajú ekonómovia a odborníci z inštitútu INESS, Národnej banky Slovenska, Slovenskej ekonomickej spoločnosti, Ekonomickej fakulty UMB, Ekonomickej univerzity, Inštitútu ekonomického  vzdelávania (INEV) a Českej národnej banky. Cieľom súťaže bolo podporiť u žiakov záujem o ekonomické dianie v spoločnosti a inšpirovať ich v budúcom študijnom a kariérnom raste. Úspešní riešitelia, maturanti Betka Uhríková a Lukáš Ungvarský, nás 25. februára reprezentovali na krajskom kole súťaže. Ďakujeme im za vzornú reprezentáciu školy.

Ing. Mária Šumichrastová

Externý link