EXKURZIA DO JADROVEJ ELEKTRÁRNE V MOCHOVCIACH

Dňa 10. júla sa žiaci Gymnázia Andreja Sládkoviča zúčastnili exkurzie po areáli jadrovej elektrárne Mochovce.

Už pri samotnom príchode sa žiaci mohli zahrať na interaktívnej LED podlahe, alebo na simulátory motorky, kde si mohli taktiež otestovať svoje vedomosti z jadrovej fyziky. Naša exkurzia sa začala krátkym 3D filmom, ktorý dokumentoval samotný vznik vesmíru a až po blízku budúcnosť. Následne sme sa vybrali do ostatných častí kde sme zistili niečo viac o rádioaktívnom odpade, o žiarení, alebo aj o bezpečnosti v jadrovej elektrárni. Exkurzia bola ozvláštnená aj pretlakovými kontajnmentmi cez ktoré sme museli vždy prechádzať. Zaujímavou časťou bol nepochybne aj model reaktora, ktorého ovládanie si mohli žiaci vyskúšať. V poslednej časti  exkurzie mohli žiaci zistiť svoju uhlíkovú stopu (= dopad ľudských aktivít na životné prostredie) a vytvoriť originálnu fotku.

Našu exkurziu po jadrovej elektrárni sme ukončili prehliadkou okolia areálu Mochovskej elektrárne, z ktorej si nepochybne odnášame veľa nových skúseností a spomienok.

Ján Šebian, III. G

Exkurzia do jadrovej elektrárne