20160621_164554-1

TATRY – VÝLET

V dňoch od 21.-24.6. sa žiaci druhého ročník zúčastnili turistického kurzu na Štrbskom Plese vo Vysokých Tatrách. Vyrážali zo Zvolena vlakom cez Bystricu, Vrútky a zo Štrby zubačkou na Štrbské Pleso. Hneď po príchode sa ubytovali a  popozerali okolie Štrbského plesa, kde sa nachádzali aj  Jazierka lásky.

Druhý deň sa po raňajkách vybrali na Popradské pleso a odtiaľ vystúpili na Veľké Hincovo pleso. Cestou pri schádzaní prešli Symbolickým cintorínom. Večer si chlapci boli zahrať futbal a niektoré dievčatá boli vo wellness.

Ďalší deň sa išlo električkou do Starého Smokovca, odtiaľ sa vystúpilo na Hrebienok. Tam sa žiaci rozdelili na dve skupiny. Jedna skupina išla na Zamkovského chatu a druhá najprv na Rainerovú chatu, k Studenovodckým vodopádom a až potom na Zamkovského chatu, kde už čakala prvá skupina. Po pauze sa prvá skupina vybrala naspäť okolo Studenovodckých vodopádov  a Rainerovej chaty. Druhá skupina pokračovala na Skalnaté pleso pod Lomnický štít. Z neho sa spustili lanovkou dole do Tatranskej Lomnice, kde sa študenti previezli na bobovej dráhe. Po náročnom dni nasledoval návrat električkou do penziónu.

V piatok ráno si dali raňajky, zbalili si všetky veci a nasledovala cesta domov. Všetkým sa turistika veľmi páčila a boli spokojní.

Tatry