FUN RUN – Beh pre radosť

Dňa 19. októbra 2013 sa uskutočnil prvý ročník podujatia s názvom FUN RUN – Beh pre radosť. Išlo o päť kilometrov dlhú trasu naprieč krupinskými ulicami a poľnými cestami.

S nápadom usporiadať FUN RUN prišli študentky Gymnázia Andreja Sládkoviča Alenka Trtolová a Paulína Miškovová, za nemalej pomoci a vedenia Mgr. Ivety Slobodovej, ktoré mali s prípravami plné ruky práce už dlhé týždne pred samotným podujatím.

Teplota síce nedosiahla výraznejšie čísla, avšak aj napriek miernej zime atmosféra neostala na bode mrazu. Práve naopak, bola nasýtená očakávaním a nervozitou, pričom sa na zúčastnených kde tu usmialo slnko a po obávanom daždi nebolo ani chýru, ani slychu.

Na nádejných bežcov od rána čakali dobrovoľníci a študenti gymnázia pripravení podať pomocnú ruku, aby celé dopoludnie prebehlo hladko a bez väčších komplikácií.

Súťažiaci sa začali schádzať od deviatej hodiny rannej, pripravení ukázať nášmu malému mestu, čo dokážu. Súťažilo sa v troch kategóriách: muži, ženy a juniori. Celkovo bolo zapísaných až 57 bežcov rôznych vekových kategórií. Za zmienku stojí najmladší účastník behu Peter Petkov (3) a najstarší Juraj Cengel (76), ktorých výkon si zaslúži uznanie.

Štartovný výstrel zaznel o 10:00 a súťažiaci sa rozbehli spred mestského úradu po náročnej trase, ktorá viedla mimo iné cez ulice: Sládkovičova, Šoltésovej, 29. augusta, Školská, Hviezdoslavova, Kalinčiakova. Trasa pokračovala k elektrárni s následným výstupom späť na Kalinčiakovu ulicu a  Bebravskou  späť na Svätotrojičné námestie.

Diváci s napätím očakávali bežcov a nemuseli čakať dlho. Už po štvrťhodine sa zo zákruty vyrútil prvý súťažiaci, ktorým bol Šimon Wahlandt s časom 15:57,00 nasledovaný Júliusom Korčokom z klubu BK Hraj Na Tie Nohy so stratou 14,56 sekundy. Trojicu víťazov v kategórií mužov uzatvoril Peter Ďurian z klubu ELBA a.s. Kremnica s časom 16:11,56.

Rebríčku žien kraľovala Anna Nemcová s časom 22:15,82. Na druhom mieste sa umiestnila Tatiana Alakšová, ktorá dobehla do cieľa za 25:23,06 minút. So stratou 06:27,64 minút na víťazku sa do cieľa dostala Denisa Melagová.

Hojne zastúpená bola aj kategória juniorov, na čelo ktorej sa dostal Markus Bartík s časom 16:16,48. Druhé miesto obsadil Ján Sopko so stratou 00:57,34 sekúnd, za ktorým dobehol Šimon Križan s časom 17:20,97.

FUN RUN by nebolo možné uskutočniť bez sponzorov: Mesto Krupina, Gymnázium Andreja Sládkoviča v Krupine, Raiffeisen BANK, Nikara, RD Bzovík, Optim, Poligym, Mramor Granit Mohyla, Hont stav, Preno s.r.o., Atelier s.r.o., Kultúrne centrum a Múzeum Andreja Sládkoviča, pekáreň HONTEX, lekáreň Camilca, Laro – Dom farieb, Paintball SpoLek, Aurélia – Waldemar Kleniar, Kníhkupectvo Grniaková, reklamný billboard Martin Kocka, regionálne noviny Zvolensko-Detviansko-Krupinsko, Lotos kvety – Budveselová, svietidlá Vlado Gregáň, papiernictvo Brodniansky, papiernictvo Dendiš a logistické centrum Krupina, ktorým patrí veľká vďaka.

Udalosť sa tešila výbornej atmosfére, skvelému počtu prihlásených a záujmu verejnosti. Ostáva vyjadriť nádej, že sa toto podujatie stane v meste Krupina tradíciou a stretneme sa aj na budúci rok, ešte v hojnejšom počte. Študenti Gymnázia Andreja Sládkoviča taktiež ďakujú všetkým zúčastneným. Či už bežcom, dobrovoľníkom a všetkým, ktorí sa podieľali doviesť Beh pre radosť do zdarného konca.

Mária Repiská, 4.A