Školské kolo olympiády zo slovenského jazyka a literatúry

V pondelok 18. novembra 2013 sa stretla v priestoroch našej školy skupinka jazykochtivých študentov, aby si zmerali sily vo vedomostiach, čitateľských zručnostiach a v neposlednom rade vo výrečnosti. Na olympiáde zo SJL sa zúčastnilo 26 študentov gymnázia a obchodnej akadémie. Niektorí túžili po víťazstve, iní si len chceli vyskúšať, čo vedia. S testom, transformáciou textu a ústnym prejavom sa najlepšie popasovali nasledujúci študenti: V kategórii A sa na prvom mieste umiestnila Denisa Melagová zo 4.A, druhé miesto obsadila Katarína Dodoková z oktávy a tretie miesto získala Tatiana Alakšová zo septimy. V kategórii B zvíťazila Bianka Krejčíová z 2.B, na druhom mieste sa umiestnila Katarína Kleniarová z 1.G a tretie miesto patrí Júlii Mackovovej z 2.B. Víťazky budú našu školu reprezentovať na krajskom kole.

Dievčatám blahoželáme a prajeme veľa chuti do ďalšieho učenia!

Mgr. Veronika Plichtová