Hviezdny výlet

Študenti nižších tried osemročného gymnázia, ktorí v minulom školskom roku úspešne reprezentovali školu na rôznych súťažiach sa mohli zaujímavým spôsobom inšpirovať do reprezentácie školy aj v tomto školskom roku. Vedenie Gymnázia Andreja Sládkoviča v Krupine ich pozvalo na Hviezdny výlet, ktorý zorganizovali učitelia predmetových komisií matematiky, prírodovedných predmetov a telesnej výchovy.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nebol to obyčajný výlet. Konal sa v dňoch 16.-17. septembra 2008 v rekreačnom zariadení Štátnych lesov Rázdiel. Zúčastnilo sa ho 21 detí a bol pre nich pripravený zaujímavý program. Prvú prednášku si pripravil Vladimír Macko z kvarty. Porozprával o celoslovenskom sústredení P-MATu pre úspešných riešiteľov korešpondenčného seminára z fyziky a naučil žiakov poskladať kocku z 24O zápaliek. Bola to skúška trpezlivosti pre všetkých prítomných a radosť z každej poskladanej kocky bola veľká. Popoludnie patrilo prednáške KANGURU DER MATHEMATIK 2008 INTERNATIONALES-CAMA. Katarína Miškovová a Radka Kresanová porozprávali o medzinárodnom stretnutí úspešných riešiteľov Klokana. Svoje zážitky dokumentovali mnohými fotografiami. V druhej časti svojim spolužiakom priblížili pravdepodobnosť formou spoločenskej hry gambling a naučili ich počítať obsah mnohouholníkov. Po dobrej večeri všetci zúčastnení vďaka zaujímavému rozprávaniu pani Oľgy Kvasovej a krásnym fotografickým záberom poznávali Čínu, Tibet a Indiu. Dve hodiny výletu do Ázie uplynuli rýchlo. Veľmi pekná bola atmosféra zvyšku dňa. Učitelia a žiaci spoločne sedeli v spoločenskej miestnosti, pokojne sa rozprávali. Niektorí sa vytrvalo pokúšali poskladať zápalkovú kocku a ostatní riešili rôzne hlavolamy.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Druhý deň výletu sme začali Matbojom, ktorý pripravila pani Oľga Nôžková. Sériu 20 zaujímavých matematických úloh najlepšie vyriešilo družstvo Ostré uhly z kvarty. Pekné jesenné počasie predpoludním sme využili na turistickú vychádzku za geologickými zaujímavosťami do okolia Žibritova. Po dobrom obede sme sa všetci spoločne porozprávali o tom, čo nám toto podujatie dalo a čo by sme v budúcnosti vylepšili. Organizátorky výletu pani Annu Mackovú a Oľgu Nôžkovú potešilo, že žiaci boli spokojní. Každý si v pestrej ponuke programu našiel niečo, čo ho zaujalo a bolo pre neho prínosom.

RNDr. Anna Macková