Krupinskí pedagógovia opäť na návšteve v Šahách

Stalo sa už peknou tradíciou, že po účasti žiakov na Ipeľskom pohári v Šahách nasleduje návšteva pedagógov Gymnázia A. Sládkoviča v Krupine k priateľom na Šahanskom gymnáziu. Ich vzájomné priateľské kontakty nenarušilo ani momentálne napätie v maďarskoslovenských vzťahoch. Športové zápolenia vo volejbale a futbale dávajú síce dostatočný náboj pre vzrušujúce chvíle, ale oba zápasy skončili priateľským podaním rúk.

Aj toto stretnutie potvrdilo vyrovnanosť oboch súperov. Vo volejbale suveréne zvíťazili domáci 3:0, no futbal bol úspešnejší pre krupinčanov. Ten vyhrali 8:6 avšak za výdatnej pomoci p. Žirku, zástupcu šahanského gymnázia, ktorý nastúpil za hostí. Opäť sa potvrdilo, že v núdzi poznáš priateľa.

Po športových zápoleniach nasledovalo spoločenské posedenie v zborovni školy. Vo vzájomných rozhovoroch pedagógovia oboch škôl rozoberali témy novej školskej reformy a ďalšie spoločné aktivity. Riaditelia škôl Mgr. Mária Zolcerová a Mgr. Ján Slosiarik veľmi pozitívne hodnotia túto spoluprácu. Veď vďaka nej sa aj tento školský rok uskutoční spoločný projekt Jazykový pobyt v Anglicku. Viac ako 50 žiakov šahanského a krupinského gymnázia sa v marci r. 2009 pôjde zdokonaliť v angličtine za kanál La Manche.

Mgr. Elena Illanitzová