Úspechy atlétov GAS Krupina 2013

18.6.2013 sa uskutočnili v Nových Zámkoch „Majstrovstvá SR“, kde sa zišli najúspešnejší atléti z celej republiky. Gymnázium Andreja Sládkoviča v Krupine reprezentovali chlapci, ktorí si vybojovali postup víťazstvom na Majstrovstvá kraja v Banskej Bystrici. Šimon Križan v hode kriketovou loptičkou a Michal Alakša v behu na 300 metrov. Obaja chlapci po vynikajúcich výkonoch v ťažkej konkurencii obsadili skvelé tretie miesta.
Na Majstrovstvách kraja 4.6.2013 v Banskej Bystrici získali medailové umiestnenia: 2. miesta Klára Dendišová v skoku do diaľky, Michal Alakša v behu na 60 metrov, Veronika Verónyová v behu na 100, 200 a 400 metrov, Markus Bartík v behu na 1500 metrov, Veronika Kralj v hode oštepom, 3. miesto v behu na 800 metrov získala Alenka Trtolová. Za úspechmi žiakov školy je treba vidieť cieľavedomú prácu učiteľky telesnej výchovy a trénerky v jednej osobe Dr. Oľgy Kvasovej. Tá aj vo svojom voľnom čase sa venuje športovo nadaným žiakom, a po vynaloženom úsilí sú takéto výsledky zaslúženou odmenou. Po výborných výkonoch v rôznych atletických súťažiach v tomto školskom roku želáme všetkým športovcom využitie prázdnin na regeneráciu, zaslúžený oddych, aj na rozvoj svojich záľub, aby sme mohli pokračovať v budúcom školskom roku v ďalšej činnosti.

Mgr. Ján Slosiarik