Úspešná bodka

Vynovený areál Strednej odbornej školy v Starej Ľubovni hostil v dňoch 23. – 25. apríla 2014 účastníkov Celoštátneho finále Stredoškolskej odbornej činnosti. V meste pod stredovekým hradom sa stretli žiaci stredných škôl z celého Slovenska, aby v záverečnom kole prezentovali svoje práce. V každom odbore sa stretlo 16 najlepších prác z krajských prehliadok. Atmosféra bola napätá a prístup súťažiacich profesionálny.

Medzi súťažiacimi boli aj  žiaci Gymnázia Andreja Sládkoviča v Krupine. Celoštátne finále bolo pokračovaním úspešného vystúpenia v krajskej prehliadke, na ktorej získali tri miestenky do Starej Ľubovne. Ich pozícia nebola ľahká. Súpermi boli najmä žiaci stredných odborných škôl, pre ktorých boli súťažné práce často prácami maturitnými, v ktorých na vysokej úrovni zúročili  svoje odborné zručnosti. Žiacke projekty boli výsledkom mnohých hodín strávených v dielňach, odborných učebniach a často za nimi stáli nemalé finančné náklady a sponzorská účasť. Naši gymnazisti sa nestratili, boli dôstojnými súpermi a so svojimi prácami v končenom hodnotení obsadili víťazné stupne.

Súťažná práca Ivony Kožehubovej Renesancia – interaktívny digitálny zošit  obsadila druhé miesto v  odbore Učebná pomôcka a didaktické technológie.

Študentka  Ivana Pupavová zvíťazila prácou s názvom Odevy časov dávno minulých v odbore Teória kultúry, umenie, umelecká odevná tvorba.

Vzhľadom na to, že obe študentky sú v maturitnom ročníku, môžeme považovať ich vystúpenie v celoštátnom finále SOČ za úspešnú bodku nielen v tejto súťaži, ale aj v štúdiu na našej škole.  Veríme, že ich vystúpenie sa stane motiváciou a pre rovnako nadaných spolužiakov a podobné úspechy dosiahnu aj v ďalšom vysokoškolskom štúdiu.

Mgr. Karol Vereš